Úvod  /  Kurzy pro děti  /  Němčina pro děti  /  Skupinové kurzy

Reference

Informujeme

Skupinové jazykové kurzy němčiny (německého jazyka) pro předškolní děti

Nabízíme vám skupinkové kurzy němčiny pro předškolní děti, od tří do šesti let.

Skupinkové lekce jsou určeny pro maximálně 6 dětí v předškolním věku (3 - 6 let). Lekce se konají v příjemných prostorech Dětského klubu KUKY ve VIVA Ostrava (Horní 1492/55, Ostrava-Hrabůvka) a Dětského koutku PARAKALO (Přemyslovců 992/52, Ostrava - Mariánské Hory).

Jak se učíme němčinu?

 • Hrajeme si s obrázkovými kartičkami

  Kartičky s obrázky jsou jedním z nejdůležitějších způsobů učení. Díky hraní si s kartičkami se děti aktivně naučí řadu slovíček, seznámí se se strukturou jazyka, gramatickými jevy, pochopí, jak se tvoří slova v němčině a jak fungují členy.

 • Zpíváme si písničky

  Děti zpívání milují a je to úžasný způsob, jakým mohou nový jazyk snadno vstřebat. Každá písnička je spojená s tanečkem, který pantomimicky ztvárňuje slovní zásobu použitou v písničce. Děti se písničku i taneček velmi rychle naučí a díky tomu si aktivně osvojí slovní zásobu i gramatické struktury.  
  Všechny texty písniček jsou přístupné rodičům, což vám umožní procvičovat písničky doma s rodinou tak často, jak budou chtít.

 • Hrajeme si se dvěma dětskými postavičkami

  Vše se točí kolem dvou dětských postav - holčičky Mimi a chlapečka Momo - a jejich mateřské školy. Děti si dají snadno do souvislosti vlastní život s dějem kurzu, neboť ten odráží jejich vlastní situaci, a tak všechna dobrodružství a činnosti jsou jim známé a blízké.

 • Všichni mluvíme německy

  Při lekcích vytváříme co nejvíce příležitostí k využití němčiny. Maňásci Mimi a Momo, kteří nás provázejí všemi lekcemi, mluví výhradně německy. Lektor/ka používá němčinu téměř vždy (pouze pokud je to nezbytné, využije češtinu). Děti si na mluvenou němčinu brzy zvyknou a začnou ji používat také.

 • Zapojujeme rodiče

  Pro úspěch dítěte je velmi důležitá podpora a povzbuzení rodičů. Díky dostupným doplňujícím materiálům mohou rodiče s dětmi procvičovat němčinu s obrázky, vybarvovat pracovní listy, číst jim jednoduché příběhy a hrát s nimi jednoduché hry v němčině.

Nabídka kurzů

V této sekci aktuálně nenabízíme žádný kurz. Podívejte na přehled všech kurzů.