Úvod  /  Kurzy pro děti  /  Francouzština pro děti

Reference

Informujeme

Francouzština (francouzský jazyk) pro děti v předškolním věku

Nabízíme vám jazykové kurzy francouzštiny (francouzského jazyka) pro děti v předškolním věku, od tří do šesti let.

Cílem kurzů je umožnit malým dětem seznámit se s francouzštinou přitažlivým a podněcujícím způsobem. Toho je dosaženo díky francouzským výukovým materiálům, které umožňují, aby se děti učily poutavým způsobem a optimálně střídaly činnosti při výuce.

Využíváme obrázkové pracovní listy, karty s obrázky, písničky na CD a písničkové listy, omalovánky, obrázkové knížky a leporela.

Jak se učíme francouzštinu?

 • Hrajeme si s obrázkovými kartičkami

  Kartičky s obrázky jsou jedním z nejdůležitějších způsobů učení. Díky hraní si s kartičkami se děti aktivně naučí řadu slovíček, seznámí se se strukturou jazyka, gramatickými jevy, pochopí, jak se tvoří slova ve francouzštině a jak funguje jazykový systém.

 • Zpíváme si písničky

  Děti zpívání milují a je to úžasný způsob, jakým mohou nový jazyk snadno vstřebat. Každá písnička je spojená s tanečkem, který pantomimicky ztvárňuje slovní zásobu použitou v písničce. Děti se písničku i taneček velmi rychle naučí a díky tomu si aktivně osvojí slovní zásobu i gramatické struktury.

 • Hrajeme si s maňáskem

  Ve výuce využíváme maňáska, který mluví jen francouzsky. Maňásek se brzy stane kamarádem dětí a pomůže jim zorientovat se v učení se nového jazyka.

 • Všichni mluvíme francouzsky

  Při lekcích vytváříme co nejvíce příležitostí k využití francouzštiny. Maňásek nás provází všemi lekcemi a mluví výhradně francouzsky. Lektor/ka používá francouzštinu téměř vždy (pouze pokud je to nezbytné, využije češtinu). Děti si na mluvenou francouzštinu brzy zvyknou a začnou ji používat také.

 • Zapojujeme rodiče

  Pro úspěch dítěte je velmi důležitá podpora a povzbuzení rodičů. Díky dostupným doplňujícím materiálům mohou rodiče s dětmi procvičovat francouzštinu s obrázky, vybarvovat pracovní listy, číst jim jednoduché příběhy a hrát s nimi jednoduché hry ve francouzštině.

Jaký kurz si vybrat?

Skupinkový kurz francouzštiny pro předškolní děti je určen pro maximálně 6 dětí a jeho největší výhodou je vzájemná motivace v dětském kolektivu při nejrůznějších aktivitách.

Individuální výuka francouzštiny pro předškolní děti je určena pro jedno dítě (maximálně tři děti) a plně se přizpůsobí možnostem vás i vašeho dítěte.