Úvod  /  Kurzy pro děti  /  Angličtina pro děti

Reference

Informujeme

Angličtina (anglický jazyk) pro děti v předškolním věku

Nabízíme vám jazykové kurzy angličtiny (anglického jazyka) pro děti v předškolním věku, od tří do šesti let.

Cílem kurzů je umožnit malým dětem seznámit se s angličtinou přitažlivým a podněcujícím způsobem. Toho je dosaženo díky britským výukovým materiálům od nakladatelství Oxford University Press, které umožňují, aby se děti učily poutavým způsobem a optimálně střídaly činnosti při výuce.

Využíváme knihy příběhů, plakáty, karty s obrázky, samolepky, učebnici, pracovní listy, omalovánky, audionahrávky a příbehy na DVD, které jsou oživením kreslených příběhů v učebnici.

Děti ve věku 3 - 5 let rostou rychle a každý den se dovídají něco nového o světě kolem nich. Je to také věk, ve kterém se současně s osvojením si mateřského jazyka nejsnáze a nejpřirozeněji mohou seznámit s jazykem cizím.
Claire Selby, autorka výukových materiálů

Jak se učíme angličtinu?

 • Hrajeme si s obrázkovými kartičkami

  Kartičky s obrázky jsou jedním z nejdůležitějších způsobů učení. Díky hraní si s kartičkami se děti aktivně naučí řadu slovíček, seznámí se se strukturou jazyka, gramatickými jevy, pochopí, jak se tvoří slova v němčině a jak fungují členy.

 • Zpíváme si písničky

  Děti zpívání milují a je to úžasný způsob, jakým mohou nový jazyk snadno vstřebat. Každá písnička je spojená s příběhem a tvoří tak neodmyslitelný celek. Písničky dávají dětem možnost aktivně se zapojit do vyprávění příběh a to jak zpěvem, tak pohybovým vyjádřením obsahu, což je vysoce motivující. 
  Všechny texty písniček jsou přístupné rodičům, což vám umožní procvičovat písničky doma s rodinou tak často, jak budou chtít.

 • Hrajeme si se čtyřmi dětskými postavičkami

  Vše se točí kolem čtyř dětských postav a jejich mateřské školy. Děti si dají snadno do souvislosti vlastní život s dějem kurzu, neboť ten odráží jejich vlastní situaci, a tak všechna dobrodružství a činnosti jsou jim známé a blízké.

 • Všichni mluvíme anglicky

  Při lekcích vytváříme co nejvíce příležitostí k využití angličtiny. Maňásek, který nás provází všemi lekcemi, mluví výhradně anglicky. Lektor/ka používá angličtinu téměř vždy (pouze pokud je to nezbytné, využije češtinu). Děti si na mluvenou angličtinu brzy zvyknou a začnou ji používat také.

 • Zapojujeme rodiče

  Pro úspěch dítěte je velmi důležitá podpora a povzbuzení rodičů. Díky dostupným doplňujícím materiálům mohou rodiče s dětmi poslouchat písničky, číst jim jednoduché příběhy a hrát s nimi jednoduché hry v angličtině.

Jaký kurz si vybrat?

Skupinkový kurz angličtiny pro předškolní děti je určen pro maximálně 8 dětí a jeho největší výhodou je vzájemná motivace v dětském kolektivu při nejrůznějších aktivitách.

Individuální výuka angličtiny pro předškolní děti je určena pro jedno dítě (maximálně čtyři děti) a plně se přizpůsobí možnostem vás i vašeho dítěte.