Úvod  /  Kurzy pro děti  /  Němčina pro děti

Reference

Informujeme

Němčina (německý jazyk) pro děti v předškolním věku

Nabízíme vám jazykové kurzy němčiny (německého jazyka) pro děti v předškolním věku, od tří do šesti let.

Cílem kurzů je umožnit malým dětem seznámit se s němčinou přitažlivým a podněcujícím způsobem. Toho je dosaženo díky německým výukovým materiálům od nakladatelství Hueber Verlag, které umožňují, aby se děti učily poutavým způsobem a optimálně střídaly činnosti při výuce.

Využíváme obrázkové pracovní listy, karty s obrázky, písničky na CD a písničkové listy, omalovánky, obrázkové knížky a leporela.

S výukou němčiny začněte co nejdříve je to možné. Osvojení si jazyka vyžaduje čas. Pro děti předškolního věku doporučuji cca 100 hodin výuky němčiny rozdělených do 3 let.
Edgardis Garlin, autorka výukových materiálů

Jak se učíme němčinu?

 • Hrajeme si s obrázkovými kartičkami

  Kartičky s obrázky jsou jedním z nejdůležitějších způsobů učení. Díky hraní si s kartičkami se děti aktivně naučí řadu slovíček, seznámí se se strukturou jazyka, gramatickými jevy, pochopí, jak se tvoří slova v němčině a jak fungují členy.

 • Zpíváme si písničky

  Děti zpívání milují a je to úžasný způsob, jakým mohou nový jazyk snadno vstřebat. Každá písnička je spojená s tanečkem, který pantomimicky ztvárňuje slovní zásobu použitou v písničce. Děti se písničku i taneček velmi rychle naučí a díky tomu si aktivně osvojí slovní zásobu i gramatické struktury.  
  Všechny texty písniček jsou přístupné rodičům, což vám umožní procvičovat písničky doma s rodinou tak často, jak budou chtít.

 • Hrajeme si se dvěma dětskými postavičkami

  Vše se točí kolem dvou dětských postav - holčičky Mimi a chlapečka Momo - a jejich mateřské školy. Děti si dají snadno do souvislosti vlastní život s dějem kurzu, neboť ten odráží jejich vlastní situaci, a tak všechna dobrodružství a činnosti jsou jim známé a blízké.

 • Všichni mluvíme německy

  Při lekcích vytváříme co nejvíce příležitostí k využití němčiny. Maňásci Mimi a Momo, kteří nás provázejí všemi lekcemi, mluví výhradně německy. Lektor/ka používá němčinu téměř vždy (pouze pokud je to nezbytné, využije češtinu). Děti si na mluvenou němčinu brzy zvyknou a začnou ji používat také.

 • Zapojujeme rodiče

  Pro úspěch dítěte je velmi důležitá podpora a povzbuzení rodičů. Díky dostupným doplňujícím materiálům mohou rodiče s dětmi procvičovat němčinu s obrázky, vybarvovat pracovní listy, číst jim jednoduché příběhy a hrát s nimi jednoduché hry v němčině.

Jaký kurz si vybrat?

Skupinkový kurz němčiny pro předškolní děti je určen pro maximálně 6 dětí a jeho největší výhodou je vzájemná motivace v dětském kolektivu při nejrůznějších aktivitách.

Individuální výuka němčiny pro předškolní děti je určena pro jedno dítě (maximálně tři děti) a plně se přizpůsobí možnostem vás i vašeho dítěte.